WARSZTATY

gry planszowe stworzone przez dzieci

Stwórz własna grę planszową

Zajęcia, podczas których każdy uczestnik buduje własną grę planszową. Wspólnie ustalamy zasady, omawiamy tematykę gry oraz jej fabułę. Każdy samodzielnie lub w zespole realizuje omówiony wcześniej projekt. Warsztaty dają szansę uczestnikom na twórcze wykorzystanie własnego potencjału. Jest to atrakcyjna i wciągająca forma zabawy, skutecznie pokazująca młodemu człowiekowi ciekawsze możliwości niż ekran komputera czy tabletu.

ekonomia dla dzieci

Ekonomia

Po co są pieniądze i jak je oszczędzać: zastanawiając się nad zasadami funkcjonowania pieniędzy w świecie, wykorzystujemy autorską grę ekonomiczną, w której uczestnicy (nawet 6-letnie dzieci!) mogą prowadzić własne firmy i poznawać wartość pieniądza. Część związaną z oszczędzaniem omawiamy, opierając się na metodzie „trzech słoików” Dava Ramseya. Uczy ona, jak dzielić i oszczędzać pieniądze, opierając się na trzech wartościach: planowanie, wydawanie pieniędzy oraz chęć pomocy innym.


biosfera

Biosfera

W roku 1972 francuski ogrodnik, zamknął słój z roślinami, tworząc unikalny, miniaturowy ekosystem. Od tego czasu rośliny rosły tylko w tej wyodrębnionej przestrzeni. Podczas warsztatów tworzymy podobne ekosystemy, rozmawiając o ekologii oraz roli roślin w świecie, a także obiegu wody w przyrodzie.


© 2017 – Czas przygód – All Rights Reserved