UPS

Szybkie i sprawne przesyłki kurierskie paletą

Od pewnego czasu usługi związane z przesyłkami kurierskimi wciąż się rozwijają oraz są powszechnie dostępne. Co prawa do standardowych oraz najbardziej rozpowszechnionych należą przekazy kopertowe oraz paczkowe, których zasięg rozciąga się niemalże na cały świat, ale dużą popularnością cieszą się także przesyłki kurierskie paletą. Czy warto skorzystać z takich usług?

Czym charakteryzują się przesyłki kurierskie paletą?

Znaczny rozwój na rynku firm i przedsiębiorstw sprawił, że wciąż są poszukiwane nowoczesne rozwiązania w zakresie doręczenia towaru do kontrahenta. Dziś towary wielogabarytowe można bardzo szybko i sprawnie przesłać w każde dowolne miejsce. W tym celu wystarczy skorzystać z usług doświadczonej firmy kurierskiej zajmującej się wysyłaniem przesyłek paletowych.

Jak wiadomo towary o dużych rozmiarach nie nadają się do przesłania za pomocą tradycyjnej paczki. Gdy chcemy wysłać dużą ilość paczek, wówczas ich zapakowanie mogłoby trwać bardzo długo, co zazwyczaj jest żmudne oraz bardzo niewygodne. W takim przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem jest spakowanie paczek na paletę i przesłanie ich w tej postaci. Wówczas to nadawca nie musi obawiać się, że jedna z wielu paczek zaginie podczas transportu.

Istotne zalety przesyłek kurierskich paletowych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów mnóstwo firm kurierskich oferuje wysyłkę paletową. Istotnymi argumentami, przemawiającymi za skorzystaniem z takiej usługi są:

– łatwość pakowania przesyłki – na paletę można bez problemu zapakować znacznie większą ilość towaru niż do kartonu.

 – bezpieczeństwo w pakowaniu – karton to materiał sprawdzający się tylko i wyłącznie w przypadku przesyłania lekkich przedmiotów, natomiast gdy ich waga przewyższa 50, 100 czy 150 kilogramów to tekturowe kartony się nie sprawdzają. Mogą one bowiem rozerwać się podczas transportu, a wówczas przedmioty się w nich znajdujące mogą się uszkodzić. Ciężkie i duże przedmioty można znacznie bezpieczniej przetransportować, jeśli zostaną ułożone na palecie.

– Szybkość dostawy – wysyłając dużą ilość paczek przesyłką paczkową narażamy je na możliwość zaginięcia, tymczasem gdy są spakowane na jednej palecie, to wówczas zawsze szybko, na czas oraz w komplecie docierają do odbiorcy.

– mniejsze koszty- nadanie kilkudziesięciu paczek osobno wiąże się ze znacznymi kosztami, natomiast wysłanie ich na jednej palecie jest znacznie tańsze.

Oferowane przez wiele firm kurierskich przesyłki kurierskie paletą stanowią sprawdzony sposób na szybkie sprawne oraz w pełni bezpieczne przetransportowanie towarów wielogabaretowych we właściwe miejsce.